Blog

Tutaj przeczytasz najnowsze informacje o naszych nowych projektach i ciekawych rozwiązaniach

ApiCMS a wersje językowe

16.07.2013

ApiCMS ma możliwość tworzenia nieograniczonej liczby wersji językowej o ile usługa nie została ograniczona.

Domyśnie po zainstalowaniu systemu dostępna jest wersja polska. Administrator serwisu może utworzyć kolejne. Koncepcja wersji językowa polega na tym iż każda wersja językowa posiada własną strukturę inforfmacji. Tworząc nową wersję tworzymy ją od początku, co nie znaczy że nie można wykorzystać elementów z innych wersji językowych.

Każda wersja językowa może posiadać wiele menu. Menu należy rozumieć jako drzewiastą strukturę stron. Dzięĸi temu administrator serwisu może sobie grupować poszczegółne informacje w różne "drzewka" co sprawia iż serwis jest bardziej przejrzysty zarówno dla wprowadzającego informacje jak i użytkownika zewnętrznego.

Administrator serwisu może np zdefiniować sobie osobno: menu górne serwisu, menu dolne, menu główne oraz dodatkowe menu wykorzystywane w serwisie.

Jeśli ma potrzebę przetrzymywania informacji w CMSie, które nie mają być dostępne z zewnątrz dla użytkowników to także istnieje taka możliwość, dzięki czemu ApiCMS może służyć jako korporacyjna baza wiedzy na użytek wyłącznie pracowników firmy, instytucji, etc.

Warto przeczytać

Dostępne kategorie

Logowanie do serwisu

Problemy z logowaniem? Napisz do nas

Login

Hasło